Recenze

Recenze: KitchenAid sekáček 5KFC3516 – malý, ale za to šikovný

2 minut čtení

Dnes bych se chtěl věnovat recenzi kuchyňského spotřebiče. Jak známo, mezi oblíbené značky řadím bezpochyby KitchenAid. Pravda, s food procesorem KitchenAid 5KFP1335 to úplná sláva nebyla, více o recenzi na starém blogu zde.

Proto jsem možná také neočekával něco velkého od tohoto menšího sekáčku. Ale pojďme od začátku. Vrátíme se k objednávce.

Jak je u KitchenAidu zvykem, je na výběr z více barev. Dokonce v nabídce je “výroční” design sekáčku alá 100 let značky KitchenAid. Je překrásně červený v této limitované edici.

Jenže já jsem chtěl vybrat barvu takovou, která bude ideální pro focení a jednotlivé ingredience budou automaticky fotogenické pro psaní receptu. Po delším váhání jsem tedy zvolil čistě bílou barvu. To je úplná krása. Na focení ingrediencí v sekáčku více než ideální. Ale to už zase předbíhám.

Po vybalení z krabice na vás vykoukne takový prcek, který má nádobu o objemu 830 ml, dva stupně rychlostí a jeho kryt je samozřejmě plastový. Napájecí šňůra lze krásně obmotat kolem těla, takže stroj je bez problémů skladný.

Součástí balení je sekací nůž a docela jednotlivé komponenty do sebe zapadají. Samozřejmě musíte všechno jednoduše sestavit a lehkým stiskem můžete začít mixovat. Jak jsem, už zmiňoval, tento sekáček má dva stupně rychlosti. Pokud chcete zvolit běžné sekání, tak od toho je jednička. Pokud však chcete zvolit rychlé rozmělnění surovin, zvolte dvojku. Důležitou vlastností určitě je nízká hladina hlasitosti sekání. Vzpomínám si totiž, jak jsem kdysi zkoušel od KitchenAidu mixer s magnetickým pohonem a zvuk byl tak výrazný, jako kdyby vedle v ulici přistávalo letadlo :). Ale tomuhle sekáčku všechna čest, hlasitost jeho práce je úctyhodná.

Málem bych zapomněl zmínit menší vychytávku ve víku sekáčku. Obsahuje totiž takovou menší otvor pro postupné přilévání tekutých ingrediencí. Kupříkladu  pokud chcete postupně zpracovávat olivový olej či jinou tekutinu.

Samotná nádoba má tedy 830 ml objemu a musím podotknout, že to je pěkná hranice mezi velkou a nebo malou mixovací nádobou. Ať už jsem v něm připravoval škvarkovou pomazánku nebo sekal šunku na šunkovou pěnu. Velikost nádoby mi naprosto vyhovuje pro mé recepty, testování apod. Jednoduše ze svých suroviny připravíte vše po pyré až po různé pomazánky. Avšak třeba zrovna pro arašídovou pomazánku moc dobrý není. Nůž není na to uzpůsoben a ve výsledku by jej nerozmělnilo do požadované konzistence.

Zespodu přístroje se nachází pogumované nožičky, které bez problémů drží celou stabilitu sekáčku.

Specifikace sekáčku dle dodavatele:

  • Příkon 240 W (nevyjadřuje výkon motoru)
  • Počet otáček 2450 – 3450* / rychlost 1-2
  • Nabíječka 220-240V / 50-60Hz
  • Materiál motorové jednotky Plast
  • Rozměry výrobku 22 × 15,2 × 15,2 cm
  • Rozměry balení 24 × 16,1 × 16,1 cm
  • Hmotnost výrobku 1,3 kg
  • Hmotnost balení 1,6 kg

Zkusil jsem už opravdu mnoho udělat a je fakt, že mi hodně věcí tenhle sekáček ulehčuje. Snadno se čistí, ale pozor! Při mixování se může dostat ingredience do dutiny sekacího nože. Takže obzvláště když budete v tomto sekáčku zpracovávat maso, důkladně nůž vyčistěte. Předejdete tak smradu hnijící potraviny. Jinak pecička 🙂 Dávám plýn počet hvězd v hodnocení.

You may also like
8.5
Nintendo SwitchRecenze

RECENZE: Ultreïa - Nintendo Switch

5 minut čtení
Ptáte se sami sebe, jaký by byl svět řízený stroji? Vzhledem k tomu, že budoucnost umělé inteligence a povaha strojové inteligence se…
DětiKam vyrazitRecenzeVystoupení pro děti

Recenze: Vystoupení Karol a Kvído

3 minut čtení
Konečně!   Přesně tímto slovem bych začal. Protože po neskutečně dlouhé době jsem zacítil závan “normálnosti”. Konečně jsme totiž mohli vyrazit s…
Recenze

Stojan pro notebook Lention | Recenze

1 minut čtení
V rámci optimalizace místa na stole jsem zahájil velkou debordelizaci. Neboť stolek má pouze necelých 110 centimetrů na délku a šedesát na…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *