Asi netřeba představovat britského spisovatele Roberta Bryndzu a to nejen jako autora detektivek. Na kontě má již víc než desítku knih. Hlavně proslul sérií detektivek, kde klíčovou postavou je Erika Fosterová. Nyní se zaměřil na novou postavu. Na Kate Marshallovou a právě o této knize napíši pár řádků.

Kanibal z Nine Elms (První případ Kate Marshallové)

napsal: Robert Bryndza, namluvil: Martin Stránský

Oficiální popis knihy:

Robert Bryndza představuje novou vyšetřovatelku Kate Marshallovou, ženu s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost.

Už jednou vrahovi unikla. Dokáže to i podruhé?

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s trefnou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela.

Během posledních dvou let byly uneseny další dvě dívky. Obě dvě navečer, když se vracely ze školy domů. Jejich těla byla objevena několik dní po zmizení, odhozená v londýnských parcích.

Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek, který nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila.

Recenze audioknihy:

Sérii knih s postavou Eriky Fosterové jsem četl až Smrtící tajnosti, která nebyla špatná, ale jelikož s tou postavou se seznamujete až po několika dílech, tak to není ono. Proto mě moc lákala novinka Roberta Bryndzy v podobě prvního dílu úplně jiné postavy. Tou je právě Kate Marshallová. Čím dál více se dostávám na chuť audioknihám. Ač bych četl rád papírové, tak přeci jen lepší je si vyčistit hlavu třeba na procházce s kočárkem a poslechem knihy. Ještě, že letošní zima není tak přísná 🙂 . Kanibala z Nine Elms namluvil známý herec a představitel hlasu doktora House Martin Stránský. Možná o to více jsem se těšil na tuhle audioknihu.

Bohužel audiokniha obsahuje několik chyb. Jedná se o postprodukční chyby, které celkový dojem z díla kazí. Sám jsem chyby nahlásil na Audiolibrix, odkud audioknihy stahuji. Změny intonací jsou oproti tomu nic. Nevím, jestli to někdo další zaregistroval. Pro příklad sem uvádím tyto chybky:

  • 19 – Zari 2010 Kapitola 14 zhruba v čase 7:05 – tam já mám nedořeknutí slova
  • 23 – Zari 2010 Kapitola 18 zhruba v čase 2:00 – to samé, nedořeknutí slova
  • 23 – Zari 2010 Kapitola 18 zhruba v čase 7:43 – dle tištěné podoby knihy tam chybí “… v Southamptomu” a místo toho je tam ticho.
To jsou chyby, které jsem zaregistroval. Možná jich je více, možná také ne. Dost možná také je chyba jen na mém příjimači 🙂 Zkrátka mnou zaznamenané chyby byly Audiolibrixem předány vydavateli Cosmopolitan. Tak uvidíme.
Ale zpět k ději knihy. Kanibala z Nine Elms hodnotím minimálně o jeden level výš, než je třeba poslední díl série knih od Andrewa Mayneho. Ten příběh je úplně skvěle promyšlený. Od začátku do konce. Hlavně poslední čtvrtina knihy zaznamenala postupnou eskalaci rozuzlení. Byl jsem napjatej jak struna. Místy to bylo trochu předvídatelné, ale ten konec fakt super. Opravdu moc mě zajímá, kam se Kate Marshallová bude posouvat. Takže se těším na další díl.
Ten by měl mimochodem spatřit světlo světa v řijnu či v listopadu roku 2020 v anglickém jazyce. Díl ponese jméno “Shadow Sands”, tak snad nebudeme dlouho čekat na český překlad knihy 🙂
neoficiální obálka připravované knihy
P.S.: Tahle recenze je psaná 8. února, jestli mezitím chyby byly opraveny, tak bude audiokniha ohodnocena plným počtem hvězd

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno