To, že tu jsou různé americké fast foody, to určitě každý ví. Ale v Česku nedávno přibyl další, i když, je to spíš brané jako pekařství. Řeč je o Cinnabonu, jehož hlavním výrobkem je skořicový šnek. A jak název firmy napovídá, má to něco co dělat se skořicí, neboť skořice se anglicky řekne cinnamon. Takže jen místo písmene “m” je písmeno “b”. První pekařství Cinnabon vůbec bylo otevřeno na konci roku 1985 v americkém Seattlu a od té doby je více jak v 50 zemích po celém světě. Ale nám jde o českou “pobočku”.

Ta první byla otevřena v září v obchodním centru Harfa v Praze, ta další se chystá na listopad a bude v obchodním centru Westfield Chodov. Sice otevření nepřeje aktuální době všemožných zákazů kvůli koronaviru, ale i tak si myslím, že na Harfu si najde hodně lidí cestu. Já kousek od ní právě pracuj, takže jsem Cinnabon nacházející se v přízemí zaznamenal.

Pojďme k samotné nabídce, ta je velmi jednoduchá. Ta se skládá z několika druhů šneků a velikostí. Hlavní je základní druh skořicového šneka – Cinnabon Classic Roll. Od něj se odvíjí další druhy: Chocobon a Caramel Pecanbon. Velikosti jsou tři: malé, střední a velké. My už jsme postupně ochutnali všechny druhy a musím říct, že na velkou velikost musíte mít i velikou chuť, nestačí mít jen velké oči. Zrovna včera jsme měli ty velké karamelové s pekanovými ořechy a byly super, teda aspoň ten jeden. Ten druhý byl taky v pohodě, ale na vrchu byl mega slaný. Jako já si pokrmy solím, ale tohle bylo i na mě moc. Možná záleží na konkrétním kusu, jak se povede.

Co ale vše vykompenzovalo jsou Cinnabon Stixy, tohle je můj favorit. Tyčky, akorát do ruky, ještě dostanete na výběr jakou polevu k nim přidáte. Stixy rozhodně doporučuju! Celé bych to chtěl i přes ten mega slaný kousek hodnotil více než skvěle. Je to něco jiného, co tu ještě nebylo. Prosím, hlavně to nesrovnávejte s trdelníky 🙂

Cinnabon má samozřejmě v nabídce mnohem víc. Od různých druhů horkých káv, tak i ty ledové a jiné ledové nápoje. Já je zatím nezkoušel. Jinak pekařství na Harfě je pár minut pěšky od metra Českomoravská. Na jejich webových stránkách cinnabon.cz naleznete i nutriční tabulku!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno