Recenze

Porodnice Mělník

3 minut čtení

Asi jsem nikdy nečekal, že budu psát recenzi na porodnici, ale proč se nepodělit o zkušenost? Zrovna 3.10. se stala tahle stránka skutečnou, co se týče názvu – Táta na druhou. Narodil se nám syn, Adámek. Tak si pojďme shrnout pobyt ve zmíněné porodnici.

Krátce o porodnici

Porodnice přesněji řečeno gynekologicko-porodnické oddělení se nachází v areálu mělnické nemocnice, konkrétně se jedná o budovu označenou písmenem “T”.

Krom gynekologie a porodnice zde naleznete i oddělení neonatologie a rehabilitace. Jako už je zvykem českých nemocnic, že zdravotnické budovy působí jako kdyby se měli zanedlouho rozpadnout. Tady trošku taky, ale uvnitř budovy je vše udržované ne-li moderní. Nenechte se tím zaskočit.

Ale pojďme k samotné recenzi. Měli jsme domluveni nadstandard a musím uznat, že lepší službu si v nemocnici nezakoupíte. V první řadě máte pokoj pro sebe. Návštěvy neruší ostatní rodičky v pokojích. Máte o něco lepší jídlo a jedno velké hlavně tu je! Hlavně je k dispozici postel, kde se může vyspat i tatínek a být tak k pomoci čerstvé mamince. Samozřejmostí je k dispozici vlastní sprcha se záchodem.

My jsme nastoupili ve středu, ve čtvrtek ráno jsme šli na plánovaný porod a v pondělí hurá domů. Možnost přespání na pokoji jsem využil ze soboty na neděli a určitě je to nezapomenutelý zážitek. Elizabethku přes noc měli babička s dědou a já tak mohl být k ruce v této víkendové noci. Pro veškerý personál na tomto oddělení bych vyzdvihl palec nahoru. Jejich přístup byl naprosto profesionální a geniální. Škoda jen, že v tomto našem státě je lékařská práce nedoceňovaná, co se týče financí.

Jedinou skvrnou na tomto “pobytu” byla událost, která se přihodila v den odjezdu domů s mimčem. Souvisela s přístupem paní primářky neonatologického oddělení MUDr. Radky Chumové, kdy se jí neustále něco nelíbilo. Konkrétně se jednalo o nedostatečné množství vyprodukavaného mateřského mléka. Už když byla Elizabeth v porodnici, tak jsme s touto produkcí měli problémy a tak skončila hnedka Eli na Nutrilonu. Bohužel to dopadlo i teď u Adámka.

Původně jsme měli jít domů ve 12 hodin, ale protáhlo se to až na 16tou hodinu, kdy jsme se rozhodli podepsat revers. A teď zpětně vím, že jsme udělali dobře. Určitě nejsem doktor, abych soudil či věděl, jak ve skutečnosti to je. Přístup paní primářky byl trochu nelidský a troufnu si říci že i hodně povrchní. Kdy nutila manželku, aby si stále odsávala, jinak ji domů nepustí. Přitom základní pravidlo kojení je být v pohodě psychicky naladěn. A ne vydeptán. Opravdu nejsem fakt lékař, abych posoudil jestli toto jednání bylo žádoucí či nikoli. Ale povrchní přístup paní primářky se mi pochopitelně též nelíbil. Jsem skutečně rád, že jsme ten revers podepsali a mohli být po náročném odpoledni konečně doma.

Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat paní doktorce Burdové, panu doktorovi Šulcovi, porodní asistence Evě Minaříkové a prostě celému týmu tam, krom paní primářky za skvělou péči v této naší mělnické porodnici. 

Tohle je skutečně taková jedinečná recenze, neboť třetí dítě určitě neplánujeme. Třeba se za čas tam něco změní a těžko říct jestli k lepšímu nebo horšímu. Tahle recenze byla napsána v říjnu 2019. Věřím, že si udrží vysoké pozitivních hodnocení. Ku příkladu třeba na jejich facebookových stránkách.

You may also like
8.5
Nintendo SwitchRecenze

RECENZE: Ultreïa - Nintendo Switch

5 minut čtení
Ptáte se sami sebe, jaký by byl svět řízený stroji? Vzhledem k tomu, že budoucnost umělé inteligence a povaha strojové inteligence se…
DětiKam vyrazitRecenzeVystoupení pro děti

Recenze: Vystoupení Karol a Kvído

3 minut čtení
Konečně!   Přesně tímto slovem bych začal. Protože po neskutečně dlouhé době jsem zacítil závan “normálnosti”. Konečně jsme totiž mohli vyrazit s…
Recenze

Stojan pro notebook Lention | Recenze

1 minut čtení
V rámci optimalizace místa na stole jsem zahájil velkou debordelizaci. Neboť stolek má pouze necelých 110 centimetrů na délku a šedesát na…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *