Teorie vraždy (audiokniha)

napsal: Andrew Mayne, namluvil: Zdeněk Velen

Akorát jsem dnes doposlouchal další audioknihu. Jedná se o další pokračování serie z pera amerického spisovatele Andrew Mayneho. Po první dílu s názvem šelma a následně druhém, který se jmenuje Hračkář přišel na řadu díl třetí. Nesoucí jméno “Teorie vraždy”. Ač jsem si hned při vydání obstaral knihu, tak na ní nebyl čas. Při vycházkách z kočárkem jsem si mohl tak užít mluvenou verzi.

Oficiální popis knihy:

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…

Recenze audioknihy:

Třetí díl se mi líbil docela hodně. Sice se střídaly zajímavé pasáže s těmi nudnými, ale i tak jsem ji se zájmem poslechl. Občas jsem se ztrácel v těch všech odborných termínech o kterých se tam mluví. Za mě asi zatím nejlepší díl této série s Theo Crayem byl ten druhý. Prostě Hračkář zatím vítězí. Co mi kazilo hodně v audioknize, tak byly chyby. Ať už v intonaci interpreta, kdy se někdy v půlce věty změní, tak i chyby, která zaměňuje mužský rod se ženským. Přičemž v knize je to bez chyby. Tohle hodně sráží hodnocení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno