Je až směšné, že bych si ještě minulý rok nedokázal představit to, že budu jezdit na nákupy do Německa. Vždy jsem ty lidi moc nechápal, že se jim to může vůbec vyplatit. Až do toho svým způsobem zasáhla hokejová Sparta, kdy se v Drážďanech konal tzv. Open air zápas. Ten se hrál v sobotu 4.1.2020, už jsem kdysi o něm pár slov napsal. Zpětně vím, že to je jakýsi mezník. Poněvadž nebýt toho zápasu, tak bychom neobjevili ty možnosti, které se v nákupech skrývají. A to, že jsou vlastně Drážďany “jen” hodinku a čtvrt od Mělníka, tak to ani nemluvě.

Bohužel, jak je rok 2020 zavirovaný, plný zákazů apod, tak se už teď podruhé stalo, že hranice s Německem jsou zavřeny, či podmíněny vstupem přes hranice prostřednictvím negativních testů na koronavir, ale to teď řešit nebudeme. Chci se tímto hlavně podělit o zkušenosti a i tipy, jak to vlastně chodí při nákupech v Německu.

Někteří se tím i živí, že nakupují pro ostatní a pak věci přeprodávají. Nevidím na tom nic špatného. Když to není přestřelená cena.

To by bylo pro úvod všechno. V příštím článku se už ponoříme hlouběji do nákupů v Německu, hlavně co se plánování návštěv různých obchodů týče. Je dobré si to časově naplánovat. To neplatí, když pojedete jen do jednoho obchodů. Ale stejně jako u nás, tak i v Německu jsou zajímavé akce u různých obchodu, kde je daleko větší i hustota značek apod. Chce se to naučit orientovat v tom. Takže snad vám tento článkový seriál trochu pomůže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno