Knihy

Recenze knihy: Muž, který chtěl být šťastný (Laurent Gounelle)

2 minut čtení

Máte-li rádi motivační knihy, tak ty od francouzského spisovatele Laurenta Gounelleho určitě neunikly. Vítejte u další recenze.

Muž, který chtěl být šťastný (Laurent Gounelle)

  • Nakladatelství: Rybka
  • Žánr: rozvoj osobnosti
  • Datum vydání: 1. 7. 2008
Recenze knihy:
Knihu “Muž, který chtěl být šťastný” jsem četl jako druhou v pořadí od tohoto francouzského spisovatele. Ono, aby se člověk moc v recenzích neopakoval. Důležité je, že vždy jde o originální děj, který vás vtáhne. V ději nechybí humor, ale i vážnost. A přitom je vše napsáno tak, aby čtenář neměl problém vše celé pochopit. Vždy si člověk z takovéhle knihy něco vezme. Něco co sám zná ze života a přitom si uvědomí, že kdejaký problém je vesměs každodenní pitomost. Brát něco s nadhledem, to je důležité.
Kniha samotná má jen 152 stran, takže, když se začtete, máte ji za pár hodin přečtenou. Dívejte se na svět jinak, o to tu jde. Pak uvidíte ty skryté krásy, které běžně nevidíte.

Základní popis děje knihy:

Jen si představte… Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat.
Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není… šťastný.
Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit – dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili.
Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.

 

You may also like
Knihy

Recenze knihy: Chovejte se jako kočka (Stéphane Garnier)

2 minut čtení
Chovejte se jako kočka (Stéphane Garnier) Nakladatelství: Triton Žánr: rozvoj osobnosti Datum vydání: 16. 5. 2018 Recenze knihy: Máte doma kočku? Ano?…
Knihy

Recenze knihy: Hračkář (Andrew Mayne)

2 minut čtení
Rád bych se podělil o první svou rezenzi knihy tady na blogu. Hračkář (Andrew Mayne) Nakladatelství: Kalibr Žánr: detektivka, thriller Datum vydání:…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *