JídloReceptyVaříme dětem

Vaříme dětem: Avokádo s banánem

1 minut čtení

Avokádo s banánem

Avokádo si postupně u nás získává svou popularitu. A není se čemu divit. Je totiž bohatým zdrojem minerálních látek draslíku, mědi, magnezia, fosforu a vitaminy C, E, K, H, B3 a B5 (kyseliny pantothenové). Dužina obsahuje jen mizivé množství cukru, zato na ovoce nezvyklé množství tuku (složení mastných kyselin se podobá olivovému oleji). A postup je velmi jednoduchý, netřeba žádného vaření.

Co potřebujete?

1 ks čerstvého avokáda
1 ks banánu

Postup:

1. Avokádo si rozpůlíme na polovinu. Vezmeme si jednu, tu druhou schováme na příště. Pomocí nože si vnitřek nařežeme a lžící vydlabeme. Můžeme pomocí vidličky nebo nějakého šťouchadla rozmačkat, dáme stranou.

2. Banán si oloupeme, rozpůlíme a nakrájíme na menší kousky. Opět pomocí vidličky nebo nějakého šťouchadla rozmačkáme. Přidáme k rozmačkanému avokádu a pořádně smícháme.

Pokud máte k dispozici, můžete obě ingredience rozmixovat najednou. Bude to určitě rychlejší 🙂

You may also like
JídloRecepty

Mramorová bábovka

40-45 minut Cook
Po delší době přicházím s jedním mým oblíbeným receptem. Tím je mramorová bábovka! Pravda, receptů na bábovku je na internetu bambilión, tak…
JídloRecepty

Ďábelsky čokoládové brownies

1 minut čtení
Zkusil jsem čokoládové brownies podle amerického receptu poprvé nedávno a dopadlo to tak, že se hnedka snědli. Proto jsem se rozhodl jej…
DětiJídloReceptyVaříme dětem

Ovesné sušenky s brusinkami a bílou čokoládou

1 minut čtení
Ovesné sušenky už dělám několik let. Nejen, že jsou vynikající, ale i opravdu jednoduché. Ale pozor, vzniká nebezpečí, že jsou hned fuč….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *