DětiFeaturedKam vyrazitVystoupení pro děti

Vystoupení pro děti: Štístko a Poupěnka – Jedeme na výlet

4 minut čtení

Štístko a Poupěnka – Jedeme na výlet

Dětských vystoupení samozřejmě existuje během roku nespočet a tak neuškodí si je i trochu zhodnotit. První zastávkou v takovémhle zhodnocení je vystoupení Štístka a Poupěnky. Což si zaslouží i představit o co vlastně jde.

foto: Štístko a Poupěnka

Štístko a Poupěnka jsou vlastně motýlek a víla. Motýlka ztvárňuje Lukáš Kunz, který si už střihnul pár rolí ve filmu a seriálech. Naposledy jste ho mohli zaznamenat v seriálové podobě Kameňáku. Poupěnka, která se jmenuje Barbora Waschingerová. Pochází z Kouřimi a aktuálně krom roli Poupěnky je členkou Nezávislé studentské umělecké skupiny OLDstars.

A teď k samotnému hodnocení. Poprvé jsme na jejich vystoupení byli v roce 2018 v Kralupech. Znali jsme písničky z videí na YouTube a tak jsme chtěli vyzkoušet je i naživo. Vstupenka stála 160,-. Tu kupujete ať už jste dítětem nebo rodičem, je to jedno. Takže jestli jde na vystoupení jedno dítě a oba rodiče, zaplatíte tři lupeny. Samotné vystoupení probíhá v divadelně-pěveckém duchu.

Zazní jejich známé písničky a děti si show vskutku užijí. Určitě se dočkáte i skladby “Jojojo, nenene”, která má na Youtube již přes 23 miliónů zhlédnutí.

Ať už sedíte před pódiem nebo v řadě, která se nachází úplně na konci, je to jedno. Protože v počátečních chvílích se stejně sejde kupa dětí přímo před pódiem. Samotné vystoupení je tak na hodinku a myslím, že to je nejlepší možnost jak utratit peníze za dítě. Protože show si užijí nejen děti, ale i rodiče. Protože vidí, jak si jejich ratolesti zpívají, tancují a skáčou do rytmu zpívání. Takže z prvního vystoupení, jsme byli i my, rodiče unešeni. A cestou z něj do auta už jsme rezervovali na jejich vystoupení v lednu v Brandýse nad Labem.

To bohužel hodnotit moc nemohu, protože jsem tam nebyl. Ale za to mohu zhodnotit dnešní vystoupení (16.6.2018) v kulturním domě v pražském Dlabačově. Tam se vejde vskutku spousta dětí, takže zajisté bylo vyprodáno. A klasicky neskončila první písnička a děti se už postupně srocovaly před pódiem. I když v tomto kulturním domě Dlabačov je trošku menší mezera mezi pódiem a první řadou sedadel.

Tohle tancování dětí, kdy se zapojí i samotná Poupěnka se Štístkem je v jedné věci nezapomenutelně kouzelné. Ty děti totiž nemají v ruce telefony a krásně si užívají. Kdežto, když jdete na koncert pro starší publikum, tak už jen vidíte vytažené mobily a hr hr natáčet videa. Tohle je fakt kouzelné, že si ty děti vychutnají každou minutu vystoupení. Zkuste si toho všimnout schválně.

Během vystoupení zazní i písnička jménem “Stonožka Ponožka“, kdy se zapojí i rodiče a při zpívání chodí za ruce postupně po celém sálu. Po samotném konci následuje i focení.

Teda Štístko a Poupěnko respekt! Vy odehrajete během roku určitě více jak 100 vystoupení, vystupujete v ten den třeba na dvou místech. Jednou jste támhle a za čtyři hodiny zase jinde. A přitom nedáte těm dětem znát na sobě jakoukoli únavu. Děláte to s láskou k dětem a to jen tak nikdo neumí. My stáli ve frontě na fotku zhruba 20 minut a stálo to za to. Pro dcerku obrovský zážitek.

Ke každému vystoupení patří i prodej merchu. To co mají k prodeji na své stránce, tak i nakoupíte na místě. A k tomu jedna velká zajímavost. Ponožky a sukýnka jsou vyrobeny na Slovensku! Žádná Čína!

Mohl bych tu psát samé superlativy, ale nejlepší je zajít s vaší ratolestí osobně na vystoupení Štístka a Poupěnky. Na začátku září projedou Slovensko a pak se vrátí zpět do Česka. A od 14.9.2019 začíná nová podoba vystoupení! Jmenuje se totiž “Ať žijí pohádky“, kde se dočkáme i nových písniček 🙂

Ale pozor, už tři měsíce dopředu se lupeny prodávají o stošest. Jen vystoupení 22.9.2019 opět v pražském Dlabačově má už prodaných 161 vstupenek ze 377 míst. A když přemítnete na jiná města, tak to vypadá, že už je vždy prodaných 40% kapacity. Je tam mírné zdražení na 195,-, ale věřím, že to vadit nebude 🙂

Tolik asi ke zhodnocení jejich vystoupení. A pokud, se teprve chystáte či byste chtěli vaši ratolest něčím potěšit. Tak na DVD prodávají jejich “film” s písničkami “Jedeme na výlet” a nedávno přidali možnost k zakoupení na Google Play. Což má nesmírnou výhodu ve kvalitě oproti DVD kvality.

Na Google Play k zakoupení zde.

Štístko a Poupěnka na sociálních sítích:

Facebook
Instagram
Youtube
Google Play
Spotify
Apple Music 

You may also like
DětiKarol a Kvído

Karol a Kvído - Kdo se těší do školky?

1 minut čtení
Karol a Kvído vydali novou písničku! Ta se jmenuje „Kdo se těší do školky?“ a vyšla 1. srpna na hudebních platformách Spotify…
DětiPísničky a říkadlaSmejko a Tanculienka

Smejko a Tanculienka - Hlúpa Dora a Hlúpy Jano

1 minut čtení
Smejko a Tanculienka – Hlúpa Dora a Hlúpy Jano Smejko a Tanculienka na svém YouTube kanále nedávno vydali nové video k písničce…
DětiKarol a KvídoPísničky a říkadla

Karol a Kvído nově v angličtině na YouTube

1 minut čtení
Chcete si vychutnat své oblíbené písničky od Karol a Kvído v angličtině? Není problém, protože by spuštěn nedávno nový kanál. Samozřejmě pro…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *