DětiVystoupení pro děti

Vystoupení pro děti: Štístko a Poupěnka – Ať žijí pohádky

2 minut čtení

Zrovna to byly tři měsíce, kdy jsem zveřejnil recenzi na vystoupení Štístka a Poupěnky s názvem “Jedeme na výlet“. Na tomhle vystoupení jsme s Eliz byli celkem třikrát, takže bylo co pořádně hodnotit. Toto vystoupení proběhlo 170krát, což se dá asi jen těžko představit.

A zrovna před nedávném vyšlo na svět nové vystoupení! Vystoupení, které nese název “Ať žijí pohádky”. Pokud tuhle recenzi čtete někdy až v listopadu či v prosinci, berte ji prosím s rezervou. Protože v rámci recenze dnes (23.9.2019) je důležitý jeden aspekt a k tomu se hned dostanu.

Vystoupení Ať žijí pohádky odstartovalo 14. září v Kladně. Jak už název vypovídá, budou v něm hlavní roli hrát písničky pohádkového zaměření. A hlavně i ty úplně nové. Ty, které naleznete na připravovaném CD či DVD. Pro ty děti, které jdou nebo šli na vystoupení před vydáním je to trošku nevýhoda. Některé písně totiž neznají a nemůžou si je tedy se Štístkem a Poupěnkou zpívat. Na jejich Youtube kanále se ale objevili alespoň dvě nové. S příchodem nového školního roku přišli na řadu Jeníček s Mařenkou

a o dva týdny později to byl Mňamáček, takže děti aspoň tyto dvě písničky znali.

Opět to jsou chytlavé písně, které si určitě nejen děti zapamatují 🙂 Ale zpět k vystoupení.

Sál kulturního centra v pražském Dlabačově určitě nezel prázdnotou, bylo plno. Pokud jste byli zvyklí na busíka Maxíka, tak v tomto vystoupení poznáte pejska Ňufáčka.

foto: Štístko a Poupěnka

A tak jako předchozího vystoupení jste slyšeli úvodní hlas busíka Maxíka, tak tady bude hlas právě Ňufáčka. Krátce hlas Ňufáčka uslyšíte v písni Mňamáček.

foto: Štístko a Poupěnka

Samotný nástup Štístka a Poupěnky je také úplně jiný a do samotného vystoupení se zapojí i třetí osoba. Je to takové zpestření, které to trochu obohacuje. Nechci děj hnedka rozepisovat ve velkém, abych zbytečně neprozrazoval, na co se děti mohou těšit nového.

Délka samotného vystoupení se pohybuje kolem 56 minut, plus mínus autobus. Uslyšíte jak už pár známých písniček, tak i ty nové. Celé je to zakomponované v pohádkovém představení. Po něm je opět možnost pro děti se se Štístkem a Poupěnkou vyfotit. V listopadu půjdeme znovu na vystoupení, které bude i v našem městě. Takže budu moct recenzi aktualizovat. Děti se při vystoupení nenudily, bavily se a tancovaly.

Shrnutos podtrženo. Určitě jste zvyklí třeba z filmů, že vás druhý díl neoslní tak moc, jako ten první. Může se to týkat i různého divadelního vystoupení, ale tady se nemusíte bát. Teda děti se nemusí bát. Vystoupení má vše: překvapení, tanec, pohádky, smích a hlavně dětskou radost. Já jsem moc rád, že v dnešní moderní době existuje něco stále takového.

Tak za několik týdnů u aktualizace, ahoj!

Štístko a Poupěnka na sociálních sítích:

Facebook
Instagram
Youtube
Google Play
Spotify
Apple Music 

You may also like
Děti

Štístko a Poupěnka - Prázdniny

1 minut čtení
Štístko a Poupěnka na svém YouTube kanále zveřejnili nový videoklip k písničce Prázdniny!
Děti

Štístko a Poupěnka - České pohádky pro děti

1 minut čtení
Štístko a Poupěnka na svém Youtube kanále zveřejnili novou kompilaci videí. Jaké skladby tam naleznete? Konkrétně tyto písničky: Princ Bajaja, Budulínek, Červená…
Děti

Smejko a Tanculienka - Slovenské detské pesničky 2

1 minut čtení
Smejko a Tanculienka vydali na svém YouTube kanále novou kompilaci svých písniček. V ní naleznete tyto skladby:  Vlk a zajačik, Mucha, Ahoj…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.