Probiotické kapky BioGaia jsme už užívali, když byla Eliz ještě malá, takže to je už několik let. Tehdy jsme s nimi byli moc spokojeni a tak jsme neviděli důvod nesáhnout po nich ani teď. Ale teď už existuje i jiná verze, která je novinkou. Probiotické kapky BioGaia s vitamínem D. Ty se liší i odkdy je děti mohou užívat. Zatímco obyčejná verze kapek BioGaia je pro děti od ukončeného 1. měsíce věku, tak verze s vitamínem D lze používat již od 2. týdne. Výhodou vlastně je, že tím máte vyřešené dávkování vitamínu D a nemusíte tak aplikovat další kapky přímo s tímto vitamínem (např. Vigantol). Co vlastně probiotické kapky BioGaia s vitamínem D jsou?

Oficiální text výrobce:

BioGaia® probiotické kapky s 10 µg  vitamínu D pro podporu imunity. Jako jediné obsahují unikátní patentovaný kmen bakterií Lactobacillus reuteri Protectis® (DSM 17938) v kombinaci s vitamínem D pro podporu imunity. Kmen Protectis® pochází z mateřského mléka, a tak je zcela přirozený lidskému organismu. Díky tomu BioGaia® prokazatelně podporuje rovnováhu střevní mikrobioty miminka. Denní dávka 5 kapek obsahuje navíc 10 µg vitamínu D pro podporu správné funkce imunitního systému dětí a přispívá ke zdravému růstu a vývoji kostí a zubů. Pro děti od 2. týdne.

Kapky BioGaia® obsahují živé bakterie

Lactobacillus reuteri (L.reuteri) Protectis rozmíchané v oleji. Tento kmen byl poprvé izolován z mateřského mléka. Dnes ho v našich laboratořích replikujeme podle náročných standardů.

Pouze 5 kapek denně postačí na pokrytí denní doporučené dávky 100 milionů zdraví prospěšných bakterií L. reuteri Protectis.

Recenze:

Po zkušenostech s klasickou verzí jsme velmi spokojení i s touhle novinkou. Adámek krásně prdí a netrpí na bolesti bříška. Bezproblémově se dávkují, kapátko je šikovné. Určitě jej doporučuju všem rodičům, který nechtějí trápit svá dítka bolestmi bříška. Pro někoho může být negativem vyšší cena. Ta se ale moc neliší od normální verze kapek bez vitamínu D. Doporučuji project internet, kde je výhodnější cena. Támhle dáte třeba za ně 610,- a ve vedlejší lékárně prozměnu 450,-. Což je určitě velká úspora.

Tak i tak, Adámek je mnohem spokojenější 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno