Menu
Co koupit / Děti

Přebalovací batohy Sunveno aneb, jak se na nich u nás přímo rejžuje

Tenhle článek jsem plánoval hodně dlouho. Já chápu podnikatelské záměry, kdy se potřebuje vydělat. O tom žádná. Ale proč přímo rejžovat? Tohodle zneužívaného postavení, kdy prodejce vesměs jako jediný u nás prodává nějakou značku je strop.

Řeč je o značce Sunveno. Jedná se o čínskou firmu, kdy v jejich portfoliu jsou produkty pro maminky v podobě přebalovacích batohů, tašek a dalších věciček. Ale zastavme se u přebalovacích batohů a tašek, které jsou vskutku povedené. A i manželce se moc líbí. Ale ta cena na jednom českém eshopu je teda něco eňo ňúňo.

Možná by vám to ani nijak nepřišlo divné, ta cena. Ale pokud se orientujete na internetu a slídíte produkty, tak narazíte na jednu anomálii. Značka Sunveno má totiž svůj oficiální eshop na Aliexpressu, kde prodává své produkty za podstatně menší obnos. Poštovné zdarma je samozřejmostí. Termín dodání je stejný, jako v případě přeprodávajícího českého eshopu (pokud jej nemá skladem). Jako fakt chápu pojem marže, případné řešení reklamací apod. Asi to je pro někoho jednodušší objednat něco od někoho v Česku, kvůli záruce apod. Otázka je pak na kolik by byla v Česku reklamace uznána. Popřípadě neuznána z důvodu opotřebení (to je pravděpodobnější). Když se toho nebudete všeho bát, můžete ušetřit nemalý peníz. Pojďme si to uvést na konkrétním příkladě.

Zelený přebalovací batoh s jednorožci

Tenhle batoh byste v České republice zakoupili v eshopu za 1.690,-

Na Aliexpressu je tento batoh za 30 dolarů. Při přepočtu na české koruny jsem 16. 8. 2019 zaplatil přesně 710,-.

Když to matematicky propočítáte, tak zjistíte, že jste nákupem přímo u výrobce ušetřili 980,-. Za to ušetření byste si mohli koupit rovnou batohy dva a ještě vám zbude 🙂

Na základě toho jsem vytvořil menší video návod, jak objednat přímo na Aliexpressu značky Sunveno. Není se čeho bát a případné reklamace můžete řešit s výrobcem 🙂

https://youtu.be/cKlRnn8Rrls

Asi je pravda, že bych tenhle článek nevytvořil pakliže by si český eshop přihodil tři nebo čtyři stovky navíc. Ale přihodit si více jak sto procent je moc. Nechci tím nějak ten český přeprodávající shop nějak hanit. Je vskutku na vás, za kolik a co kupujete. Ale proč něco kupovat za dráž, když to jde levněji?

No Comments

    Leave a Reply