Nové dětské písně v podání Karol a Kvído jsou tu. O koho jde? Karol celým jménem Karolína Gudasová Neuvirthová a Kvído je její kouzelný kamarád.

Kdo je Karol?

Karol je maminkou dvou dětí, Emilky a Marečka. Než měla Karol děti, věnovala se muzikálům. Dokonce v roce 2016 získala Thálii za mimořádný jevištní výkon v oboru muzikál jako nejmladší v historii. Je členkou divadla Semafor, hrála v úspěšných titulech jako Mýdlový princ v divadle Broadway, ztvárnila Markétku v Mefistovi v divadle Hybernia a měla nespočet hlavních rolí v Divadle J.K.Tyla v Plzni. Ale děti u ní zpěv a herectví posunuly na druhou kolej. Odstěhovala se do USA, kde pár let žila s dětmi a manželem a byla maminkou na plný úvazek. Po návratu zjistila, že se chce věnovat dětské tvorbě a vymyslela  pohádkový svět Karol a Kvídy. (převzato z webu karolakvido.cz)

A kdo je Kvído?

Je to takový nemluvný rarášek, který tu a tam provede nějakou neplechu. Pomáhá Karol svými kouzly a dokonce umí létat. V každém našem videu se ho snažte najít a sledujte, co zase vyvede. (převzato z webu karolakvido.cz)

Na svém Youtube kanále má už první videa. Před dvěma měsíci zveřejnila skladbu Farma.

Poté následoval videoklip Pan Doktor Zub

V naší ulici

Jak se hladí hadi a V čem jsou bobři dobří

Písničky jsou rozhodně chytlavé o tom žádná. Videoklipy a trochu styl barevného provedení oblečení mi lehce připomínají slovenského interpreta Mira Jaroše a to nemyslím jako negativum. Je to zase něco nového v našem malém rybníčku. Přeci jenom to je trochu jiný styl narozdíl od Štístka a Poupěnky a to je dobře. Dětem se budou určitě líbit 🙂

Karol a Kvídu si můžete poslechnout i online:

Zdroj úvodní foto: karolakvido.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno