DětiDětské hřištěKam vyrazit

Dětské hřiště: Park u Čeňku (Praha – Černý Most)

3 minut čtení

O tomto rekreačním parku, který se nazývá “U Čeňku” a nachází se v Praze na Černém Mostě asi napíšu více než pár slov. Což záhy pochopíte.

Pro mě je tento park jeden nejen z nejlepších, ale i největší parku pro děti. A nejen pro ně. Svou rozlohou přivítá všechny a tak i na své si přijdou dospělí. Ale začněme pěkně od začátku.

Rekreační park U Čeňku

První, co vás asi napadne je jeho název, kde se vzalo pojmenování parku “U Čeňku”? Odpověď je jednoduchá, v těsné blízkosti parku se totiž nachází rybník Čeněk, spíše se mu však říká Martiňák. Prvotní práce na tomto rozsáhlém rekreačním parku započaly v roce 2015. Byla připravena základní kostra parku. Proběhly zde terénní úpravy a tím i modelace terénu. Byly vyřešeny inženýrské sítě a parkování. Druhá etapa prací skončila v září 2018. Takže se jedná vskutku o jeden z nejnovějších rekreačních parků. Ale teď už se vraťme hlavně k dětskému hřišti.

Dětské hřiště je rozdělené na dvě části. Ta první je oplocená. Je vhodnější pro menší děti a tím, že je oplocené. Rodiče tedy mají jistotu, že se jim jejich dítko nikam nezatoulá. Najde tam takovou “loď”, která má skluzavku a má také i své kormidlo :), lezecí a lanovou stěnu. Pak je tam stavení ve formě “hradu”, která má také skluzavku, provazový most a další lanové prvky. Součástí této oplocené části je i písek, houpačky, houpací koně, tabule, domeček a lavičky. Nechybí ani dvě mobilní toalety. V té době, kdy jsem tam byl já, tak tam byla i jedna poničená lavička. Snad ji brzy opraví. Bohužel, tydýti jsou všude 🙁

Přesuňme se ale dál, teda hnedka vedle. Zde se nachází další dvě dřevěná stavení.

To jedno má dvě skluzavky, lezecí stěnu, lanovou stěnu a provazový můstek. A poslední vedlejší stavení nemá klasickou skluzavku, ale ve stylu tobogánu. Lezecí a lanová stěna samozřejmostí. V blízkosti se pak nachází i další houpačky.

V samotném středu hřiště je pak velká lanová pyramida a po jejím boku pak menší odpočinková zóna s lavičkami s střechou. Celá tahle část dětského hřiště je pokryta gumovou “měkkou podlahou”.

Zajímavou atrakcí hned sousedící je i tzv. lanovka, která je v dnešní době hojně rozšířena na hřištích.

O pár kroků dále si přijdou na své i dospěláci, převážně určené pro seniory. Dočetl jsem se, že magistrát hodně diskutoval se seniory, jaké by tam chtěli mít využití. Ale určitě si na nich můžou zacvičit i mladší aktivní lidé, určitě jim hlavu nikdo neutrhne. Hlavně, když věci plní svůj účel a nikdo je neničí. Nechybí další dvě mobilní toalety.

Celý rekreační park je lemován stezkami jak pro pěší, tak i kolo, brusle apod. Travnatá plocha je vhodná pro vaše psí mazlíčky. Naleznete tam i odpadkové koše a pytlíky pro psí výtvory :).

Hlavně přibalit vodu!!!

Jediné, co bych asi vytknul je, že v parku se nenachází žádný stánek s případným občerstvením, zakoupení vody apod. Ale možná to má za následek, že se v okolí hřiště nevyskytují různá individua. Takže si určitě připravte svačinku a hlavně vodu. V horkých dnech je potřeba velmi.

Mapa:

You may also like
DětiKarol a Kvído

Karol a Kvído - Kdo se těší do školky?

1 minut čtení
Karol a Kvído vydali novou písničku! Ta se jmenuje „Kdo se těší do školky?“ a vyšla 1. srpna na hudebních platformách Spotify…
DětiPísničky a říkadlaSmejko a Tanculienka

Smejko a Tanculienka - Hlúpa Dora a Hlúpy Jano

1 minut čtení
Smejko a Tanculienka – Hlúpa Dora a Hlúpy Jano Smejko a Tanculienka na svém YouTube kanále nedávno vydali nové video k písničce…
DětiKarol a KvídoPísničky a říkadla

Karol a Kvído nově v angličtině na YouTube

1 minut čtení
Chcete si vychutnat své oblíbené písničky od Karol a Kvído v angličtině? Není problém, protože by spuštěn nedávno nový kanál. Samozřejmě pro…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *